JİNEKOMASTİ CERRAHİ TEDAVİSİ ANTALYA

JİNEKOMASTİ

Antalya

JİNEKOMASTİ TEDAVİSİ

Jinekomasti (Erkeklerde meme-göğüs büyüklüğü) her yaş erkeklerde görülebilen, memenin normalden daha geniş veya gelişmiş olmasıdır. Özellikle gelime çağındaki erkeklerde ve yaşlılarda görülme oranı daha yüksektir. Nedenleri arasında hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar ya da ilaç kullanımları bulunmaktadır. Bazı kişilerde genetik olarak küçük yaşlardan itibaren görülebildiği gibi sıklıkla kilo alıp verme, ağır spor aktivitelerin bir anda bırakılması sonrası karşılaşılmaktadır. 

Meme büyüklüğüne bağlı olarak kişi kendisinde psikolojik rahatsızlık hissedebilir hatta bazı fiziksel veya sosyal aktivitelerini kısıtlayabilir. 

Jinekomasti tek veya çift taraflı olabilir. En sık meme ve yağ doku fazlalığı beraber görülür. Daha az oranda da sadece yağ doku veya sadece meme dokusunun fazlalığı ile de karşılaşılır. 

Jinekomasti ameliyatı (Erkeklerde meme küçültme ameliyatı ) her estetik cerrahi girişimi gibi kişisel bir işlemdir ve bu ameliyatı başka birilerinin isteklerini karşılamak ya da kendinizi kusursuz bir görüntü şablonuna oturtmak için değil, gerçekten ve sadece kendiniz için yaptırmalısınız. 
 
Nispeten size uygun normal bir kilonuz var ise, gerçekçi beklentilere sahipseniz, meme büyüklüğünüz stabil bir hal aldıysa ve büyüklüğünden rahatsızlık duyuyor iseniz bu ameliyata aday olabilirsiniz. Bu ameliyatı Plastik ve Estetik, Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları tam teşekküllü ameliyathane şartlarında yapmaktadırlar. 
 
Erkeklerde jinekomasti ameliyatını herkes olabilir. Bunun alt sınırı ergenliğe girme ile başlar. Onun dışında bir sağlık sorunu yok ise, başka bir tedavi görmüyorsa, bu ameliyat rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat kısa ve genelde başarılı geçer. Ölüm riski taşımaz. Her isteyen erkek meme küçültme ameliyatı olabilir. 
 
Her hangi bir tıbbi müdahaleden fayda göremeyecek, yaşamı tehdit eden, ameliyat sonrasında iyileşmeyi engelleyecek akut veya kronik bir rahatsızlığı olmayan kişilere bu ameliyat sıklıkla sedasyon veya genel anestezi altında bu ameliyat başarı ile gerçekleştirilebilir. 
 
Bu ameliyatı neden istediğinizi, sağlık durumunuzu, alerjileriniz ve daha önce geçirdiğiniz operasyon veya tedavileri doktorunuz ile konsültasyon sırasında paylaşmanız, ondan ameliyatınız ile ilgili net bilgiler almanız hekim-hasta ilişkisini kuvvetlendirecek ve sizi daha iyi ameliyata hazır edecektir. Başarının ve ameliyatın güvenirliği yine her ameliyat öncesi olduğu gibi, sizin isteklerinizi açıkça dile getirmenize bağlıdır. 
 
Jinekomastiyi düzeltme için yapılan estetik ameliyat teknik olarak bir göğüs küçültme operasyonudur ve memeyi küçülterek göğüs kafesi konturunda iyileşme sağlar. 
 
Çok ciddi jinekomasti vakalarında meme dokusundaki aşırı ağırlık memelerin sarkmasına meme ucunu çevreleyen (koyu renkli) areolaların genişlemesine sebep olur. Bu durumlarda areolaların pozisyonu cerrahi müdahale ile düzeltilebilir ve deri fazlalıkları azaltılabilir. 
 
Cerrahi teknik olarak ya sadece liposuction (yağ alma) ya da bununla kombine olarak doku alımı da kullanılmaktadır. Hangisinin daha faydalı olacağını size doktorunuz açıklayacaktır. Ama kişisel tecrübelerimize göre her iki tekniğin beraber kullanıldığı zamanlarda daha başarılı sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz. 

Liposuctionda, jinekomasti çoğunlukla birikmiş aşırı yağ dokularından kaynaklı ise düzeltme sağlayabilir. Doku alımında çok ileri derecede jinekomastiler haricinde areola çevresinden deri alınmamaktadır. Kesi yeri meme başı içinde gizli kaldığından, izsiz değildir ama izi çok zor belli olur. 
 
Ameliyattan sonra size bandaj takılacaktır. Bandaj takılması fazla ödemin gitmesi ve meme konturlarının oturması için gereklidir ve kullanması 3 haftayı bulabilir. 
 
Nadir de olsa drenleriniz olabilir. Liposuction kanüllerinin giriş delikleri ortalama 3-4 tanedir ve bu delikler 0,5 cm ortalama uzunluğa sahiptir. Mümkün olduğu kadar meme konturlarına gizlenir. 
 
Dikkat etmeniz gerekli noktalar size açıklanacaktır ama iyileşme safhasında aşırı zorlamalardan kendinizi koruyun. Hekiminizin tavsiyeleri üzerine 1-2 ay ağır sporlardan uzak durabilirsiniz. Masa başı bir işiniz var ise 1 hafta içinde hatta daha da erken işinize rahatlıkla (her hangi bir ek sorun yok ise sağlığınız ile alakalı) dönebilirsiniz. 7-10 gün içinde derinizdeki morluklar çoğunlukla geçecektir. 
 
Birçok vakada erkeklerde meme küçültme ameliyatının nihai sonuçları gözle görülür derecede belirgin olur. Ancak, eğer jinekomasti oluşma sebepleri size reçete edilmiş bazı ilaçların, steroidlerin kullanımından ya da kilo almadan kaynaklanmışsa, ameliyat sonuçlarınızı korumak için bu maddeleri artık kullanmamalısınız ve sabit bir kiloyu korumalısınız. Ameliyat sonrası eğer ani kilo alıp vermeler yapmıyorsanız uzun süreli bir sonuç elde edebilirsiniz. 
 
Ameliyat fiyatları bu cerrahi girişimi gerçekleştirecek hekim ve ekibinin tecrübesine, ameliyatın gerçekleştirilecek hastanenin otelcilik ve tıbbi hizmet kalitesine, uygulanacak tekniğin çeşidine göre değişmektedir. Clinic Compare sitesine göre ( http://gynaecomastia.cliniccompare.co.uk/ ) İngiltere’de bu operasyonun maliyeti 2000-3000 GBP iken bazı merkezlerde 5000 GBP'a kadar çıktığı belirtilmektedir.  

Op Dr Gökhan Özerdem

ASPS, ISAPS, TPRCD

 • Siyah Facebook Simge
 • Siyah Instagram Simge
 • Siyah YouTube Simgesi
 • Siyah Heyecan Simge
 • Siyah LinkedIn Simge
 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Resimleriniz ile doktorunuza danışabilirsiniz. Lütfen sadece mesaj ile!

0505 928 21 41

İrtibat numaralarımızdan asistanlarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Asistanlarımıza Hafta içi mesai saatlerinde ulaşarak randevunuzu oluşturun.

Op Dr Gökhan Özerdem Yorumlar Şikayetler

Hasta Yorumlarımız

doktortakvimi

M. Kasapoglu cad. No: 48/13 

07160 Muratpasa Antalya 

Hakkımızda

Amacımız: Hastalarımızı huzur dolu ve hijyenik bir ortamda karşılayarak, kendilerini daha iyi ve güvende hissetmelerini sağlamaktır. XXI. yüzyılın ışığında bilime dayalı uygulamalarla geçerliliği kanıtlanmış, on yıllar boyunca deneyimlerimizle desteklenmiş ve insana saygılı uygulamalarımız temel felsefemizi oluşturmaktadır.

Misyonumuz: Daha iyi sonuçlar elde etmek ve yapılan işlemler sonrası hasta konforunu arttırmak, bunun için de Plastik Cerrahi alanında uluslararası gelişmelerin ve yeniliklerin ülkemize aktarılması yönünde bitmeyen bir çaba sarf etmektir.

+90 (242) 322 93 90 (Antalya)
+90 (532) 370 04 14 (Mobil Randevu)

Linkler

Sosyal Medya

 • YouTube Sosyal Simge
 • LinkedIn Sosyal Simge
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sitesidir. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'

Copyright © ESTALYA ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ